9856
در حاشیه ادعای دنیزلی/ خود شما هستی آقا مصطفی؟
18 مرداد 1398
159
ایرانی
افندي در حالي به درستي از اهميت هفته پاياني رقابت‌ها سخن گفته كه اساسا خودش آدم كم‌حوصله‌اي است و شايد هفته آخر اصلا در تراكتورسازي نباشد!

روزنامه گل- مصطفي دنيزلي يك مرد بسيار دوست‌داشتني است؛ مربي بزرگ و موفق كه بعد از پاس و پرسپوليس، اين روزها هدايت تراكتورسازي را به عنوان سومين تيم ايراني‌اش تجربه مي‌كند. اينطور به نظر مي‌رسد كه تراكتوري‌ها مربي ترك محبوب‌شان را پيدا كرده‌اند و فعلا آقا مصطفي هم از همه چيز در تبريز راضي است. انتظار مي‌رود مثل گذشته تيم او نمايشي تهاجمي داشته باشد و هواداران فوتبال را به وجد بياورد؛ مخصوصا شبيه چيزي كه در ليگ ششم در پرسپوليس ديوانه‌وار آن روزها ديديم. دنيزلي همچنين يك مربي بي‌باك است كه فلسفه‌هاي خاص خودش را در فوتبال دارد. هميشه از او جمله‌اي معروف نقل مي‌شود با اين مضمون كه: «شروع يك بازي مهم است، اما پايان آن مهم‌تر است. شروع يك تورنمنت مهم است، اما پايان آن مهم‌تر است.» با همين فلسفه هم بود كه افندي بازگشت‌هاي زيادي را در دوران مربيگري‌اش رقم زد و مثلا در هفتادوچهارمين داربي تهران به آن شكل خيره‌كننده استقلال را به زانو در آورد.

حالا هم يكي از همين جملات از قول دنيزلي نقل شده است. سرمربي تراكتور ديروز در مصاحبه‌اي گفته: «هیچ تیمی در هفته دهم قهرمان نمی‌شود، مهم هفته آخر است.» دنيزلي راست مي‌گويد، اما او بايد اين نكته را در نظر بگيرد كه بالاخره اينجا ايران است و تحمل مردم و رسانه‌ها زياد نيست. همين پارسال مالك تراكتورسازي سه سرمربي عوض كرد كه دو تا از آنها آدم‌هاي اسم و رسم‌داري مثل جان توشاك و جرج ليكنز بودند. بنابراين دنيزلي براي پياده كردن تفكراتش در تراكتورسازي خيلي وقت ندارد و هر چه زودتر بايد نتايج خوب را هم به ارمغان بياورد. نكته دوم اما كليدي‌تر است. افندي در حالي به درستي از اهميت هفته پاياني رقابت‌ها سخن گفته كه اساسا خودش آدم كم‌حوصله‌اي است و شايد هفته آخر اصلا در تراكتورسازي نباشد! آقا مصطفي ليگ پنجم در يك قدمي قهرمان كردن پاس تهران بود كه با مديران وقت پاس تهران به مشكل خورد. در نتيجه او هفته آخر با پاس به اصفهان نرفت، اين تيم مغلوب ذوب‌آهن شد و امير قلعه‌نويي اولين قهرماني‌اش در فوتبال ايران را با استقلال به دست آورد. همچنين دنيزلي هفته آخر ليگ يازدهم هم حوصله نداشت با پرسپوليس به اهواز برود؛ بنابراين زودتر از موعد به تركيه برگشت و هدايت سرخپوشان را در بازي تشريفاتي با فولاد به محسن عاشوري سپرد.

با اين اوصاف دنيزلي از بين سه فصلي كه در ايران بوده، در دو فصل با وجود تعهد حاضر نشد هفته آخر روي نيمكت تيم‌هايش بنشيند، حالا خدا به داد تراكتورسازي برسد كه كلا نرخ عزل و نصب و آمد و شد در آن بسيار بالا است. بله آقا مصطفي؛ هفته آخر مهم‌ترين هفته است، مشروط بر اينكه خودت هم باشي!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها