9836
کدام عادل را برمی‌گردانید؟
16 مرداد 1398
222
ایرانی
مطالبه جدي‌تر مردم در كنار بازگشت عادل گزارشگر، بازگشت عادل چالش‌گر است

روزنامه گل- جواد خياباني در مصاحبه‌اي از بازگشت قريب‌الوقوع عادل فردوسي‌پور به تلويزيون خبر داده است. خباياني اصرار دارد منبع‌اش موثق است و حتي براي اينكه اين موضوع را ثابت كند، زمان بازگشت فردوسي‌پور را نيز اعلام كرده و گفته او با شروع ليگ برتر گزارش‌هايش را از سر خواهد گرفت. همه اميدوارند اين موضوع صحت داشته باشد. شايد بعد از مهاجرت مزدك ميرزايي، دست تلويزيون خالي‌تر از قبل شده و اين مجموعه نهايتا زير فشار شديد، به بازگرداندن بهترين گزارشگر فعلي ايران رضايت داده است. انصافا پارسال جاي خالي عادل در بسياري از مسابقات مهم حس شد؛ از نبردهاي حياتي پرسپوليس با سپاهان تا داربي تهران و البته مسابقات ليگ قهرمانان آسيا. حالا هم بازگشت احتمالي او مي‌تواند رسانه رو به افول تلويزيون را قدري احيا كند، اما نكته اينجاست كه عادل بايد به طور شش‌دانگ و كامل به تلويزيون برگردد، نه اينطور نسيه و نصفه‌ونيمه.

البته كه گزارش‌هاي فردوسي‌پور با آن طعنه‌هاي هوشمندانه و بجا كاملا دلنشين است، اما وجه پررنگ‌تر اثرگذاري عادل در تلويزيون مربوط به برنامه نود است؛ يكي از معدود فضاهاي موجود براي كاوشگري و البته پرسش و چالش. آنان كه نود را بي‌هيچ توضيح و بهانه‌اي به محاق بردند، امروز بايد ترتيبي بدهند اين برنامه با همان كيفيت سابق روي آنتن برگردد و لذت دوشنبه‌شب‌هاي متفاوت براي مردم احيا شود. اين فوتبال بيشتر از آنچه بشود تصورش را كرد به نگاه نقادانه عادل نياز دارد. همين حالا شروع ليگ برتر حداقل به مدت 20 روز به تعويق افتاده، در حالي كه احدي هم نمي‌داند دليل اصلي اين مساله چيست. شايد اگر فردوسي‌پور هنوز با همان قدرت برنامه اجرا مي‌كرد، فدراسيون نمي‌توانست اينطور افكار عمومي را سر بدواند و به دلايل نامشخص شروع ليگ را به تعويق بيندازد. شما همين يك فقره اتفاقات رخ داده در فينال جام حذفي را به ياد بياوريد؛ مسابقه‌اي كه به خاطرش صدر تا ذيل سازمان ليگ محكوم شدند و بعد همه با هم عفو خوردند! آيا واقعا جاي تنها برنامه انتقادي درست و حسابي تلويزيون در چنين پرونده‌اي خالي نبود؟

اول از همه اميدواريم خبري كه خياباني داده درست باشد و فردوسي‌پور به تلويزيون برگردد، اما بعد از آن بايد گفت مطالبه جدي‌تر مردم در كنار بازگشت عادل گزارشگر، بازگشت عادل چالش‌گر است. اين حداقل بضاعت سازمان را از بيش از اين از مردم دريغ نكنيد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها