9820
بالاخره ارباب لب باز کرد
15 مرداد 1398
209
ایرانی
دلجویی سازمان در ماجرای لوگوي استقلال اما نشان داد رفقا زبان دارند و هر کجا مردم را قابل بدانند، مختصر چرخشی به آن می‌دهند.

روزنامه گل- رسول بهروش

اين داستان شوخي غيراستاندارد مجري تلويزيون در مورد توقیف لوگوي استقلال، با همه معایبش يك حسن بزرگ هم داشت؛ اينكه بالاخره ما ملت ايران فهميديم رسانه مثلا ملي «زبان» هم دارد و بعضا بلد است دو خط توضيح به مخاطبانش ارايه كند! راستش تا قبل از اين ماجراها تصور مي‌كرديم اگر روي آنتن زنده شبكه سه آدم هم كشته شود، احدالناسي از مديران تلويزيون در شأن خودش نمي‌بيند يك كلمه حرف بزند و به مردم بگويد ماجرا چه بوده. اصلا بالاتر از مناسبات ارباب و رعيتي؛ طوری که گمان مي‌كرديم هر چه ارباب جلوي‌مان بگذارد بايد روي چشم بگذاريم و دم نزنيم.دلجویی سازمان در ماجرای لوگوي استقلال اما نشان داد رفقا زبان دارند و هر کجا مردم را قابل بدانند، مختصر چرخشی به آن می‌دهند.

البته كه این عذرخواهی حداقل وظيفه سازمان بود، اما پرسش اينجاست كه روابط عمومي شبكه سه يا حقوق‌بگیران مشابه تا به حال كجا بودند و چرا در مقابل ساير گاف‌ها و باگ‌هاي تلويزيون روزه سکوت گرفته‌اند؟ يكي از بزرگترين حوادث تلويزيون، تعطيلي برنامه نود بعد از حدود بیست سال پخش موفقیت‌آمیز بود. در بزرگترین «دهان‌کجی» تاریخ، اين اتفاق درست چند روز پس از آن رخ داد كه نود در نظرسنجي خود صداوسيما عنوان محبوب‌ترين برنامه تلويزيوني را به دست آورد. در آن نظرسنجی ابتدا با تقلب تلاش شد برنامه عادل از مسابقه محمدرضا گلزار شكست بخورد، اما دزدان ناشی افتضاح بار آوردند و بند را آب دادند. نهايتا آقايان از سر ناچاري به نود جايزه دادند، اما بعد با خودشان فكر كردند اصلا مردم چکاره هستند كه قرار باشد در هر مساله‌اي دخالت كنند؟ به همین سادگی هم برنامه منتخب ميليون‌ها بيننده را تعطيل كردند و تا امروز حتي يك نفر از آن سازمان معظم يك خط توضيح هم در اين مورد ارايه نداده است.

مديري كه هنگام پخش اولين قسمت برنامه نود كلاس چهارم دبستان بوده، عادل را فرستاده كنج خانه و كسر شأن خودش مي‌داند كه لااقل بگويد چرا! حالا ما مردم عادي و ژن‌های ضعیف كه هيچ، دوستان حتي به عضو كميسيون امنيت ملي مجلس هم جواب نداده‌اند و گفته‌اند شما كاري به اين كارها نداشته باش. حالا هم که «ارباب» با یک عذرخواهی نیمچه انعطافی نشان داده، بهتر است ما رعایا توقع‌مان را بالا نبریم. نپرسید نود کجاست، چون اگر جواب‌تان را بدهند لابد بعدش در مورد سانسور مصاحبه ظریف و لو دادن مسیر فروش پنهانی نفت ایران هم سوال خواهید کرد. واقعا که عجب ملت زیاده‌خواهی هستیم!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها