تکرار یک اتفاق عحیب
13467
برانکو پشت در ایران می‌ماند!
24 دی 1398
369
ایرانی
مسابقه اول فروردين سال آينده در مسقط برگزار مي‌شود و بازي دوم خردادماه در تهران خواهد بود.

روزنامه گل- برانكو ايوانكوويچ كه يكي از گزينه‌هاي هدايت تيم ملي ايران بود، حالا در آستانه توافق با فدراسيون فوتبال عمان و هدايت تيم ملي اين كشور قرار گرفته است؛ توافقي كه برخي مي‌گويند حتي نهايي هم شده و فقط اعلام آن به خاطر مرگ سلطان قابوس كمي به تاخير افتاده است. در هر صورت اگر اين اتفاق رخ بدهد، برانكو خيلي زودتر از حد تصور بايد با ايراني‌ها ملاقات كند. چندي پيش اعلام شد ايران و عمان قرار برگزاري دو بازي دوستانه را با هم گذاشته‌اند؛ مسابقه اول فروردين سال آينده در مسقط برگزار مي‌شود و بازي دوم خردادماه در تهران خواهد بود.

در اين صورت اما به احتمال فراوان برانكو قادر نخواهد بود به ايران سفر كند، چرا كه او بدهي مالياتي دارد و اگر بيايد، تا قبل از تسويه كامل آن نمي‌تواند خارج شود. اين اتفاق قبلا هم رخ داده بود؛ زماني كه برانكو به عنوان سرمربي الاتفاق عربستان به خاطر بدهي مالياتي به جا مانده از زمان حضورش در تيم ملي نتوانست به ايران سفر كند و در ليگ قهرمانان آسيا مقابل استقلال روي نيمكت بنشيند. در آن زمان مديران باشگاه عربستاني با موضوع كنار آمدند و اجازه دادند تيم‌شان بدون سرمربي بازي آسيايي‌اش را برابر استقلال انجام بدهد، اما شايد هضم اين داستان براي كارفرماي جديد برانكو يعني فدراسيون فوتبال عمان دشوار باشد. طبيعتا آنها انتظار دارند سرمربي جديد تيم ملي، بدون مشكل خاصي هدايت عماني‌ها را در تهران به دست بگيرد و هر اتفاقي جز اين، به وجهه برانكو لطمه خواهد زد.

با اين اوصاف برانكو حتما فشار بيشتري روي باشگاه پرسپوليس خواهد گذاشت تا قبل از خرداد آينده، پرونده طلب تقريبا يك ميليون دلاري‌اش را ببندد. هرچند فيفا با بدهي مالياتي كاري ندارد و پروفسور براي رفع ممنوع‌الخروجي‌اش بايد با خود پرسپوليسي‌ها كنار بيايد. اطلاع دقيقي از ميزان بدهي مالياتي برانكو (كه پرداخت آن بر عهده پرسپوليس گذاشته شده) نيست، اما اين رقم قطعا چشمگير است. بعدها هم اگر برانكو بار ديگر قصد حضور در بازار كار ايران را داشته باشد بايد اين معضل را به شكلي حل كند؛ مثل افشين قطبي كه باشگاه فولاد پذيرفت موقع اسخدام او، بدهي مالياتي ده سال قبلش را بپردازد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها