چرا لیگ نوزدهم دچار کمبود جذابیت است؟
10608
بدون عادل و بقیه!
19 شهريور 1398
331
ایرانی
برخی مسابقات لیگ امسال را در بهترین حالت با سوت موعود بنیادی‌فر و گزارش عباس قانع دنبال خواهیم کرد!

روزنامه گل- عليرضا فغاني شايعات مربوط به مهاجرتش به استراليا را تاييد كرد و گفت بازي استقلال و فولاد آخرين قضاوتش در داخل كشور بوده است. به اين ترتيب يكي از ممتازترين چهره‌هاي حال حاضر فوتبال ايران از ليگ برتر جدا خواهد شد. فغاني جزو معدود داوراني بود كه حضورش در يك مسابقه، مستقل از نام و آوازه دو تيم جذابيت خبري و رسانه‌اي داشت. با وجود اين حالا فغاني هم مي‌رود تا ليگ كشورمان كم‌ستاره‌تر از هر زمان ديگري شود.

از نظر كشش و جذابيت، ليگ نوزدهم نسبت به همين دوره قبل كاستي‌هاي پرشماري دارد كه فغاني آخرين آنهاست. پارسال عادل فردوسي‌پور و مزدك ميرزايي تاپ‌ترين گزارشگران تلويزيوني مسابقات بودند كه امسال از آنها خبري نيست. پارسال همچنين علي دايي و علي كريمي هم در قامت دو مربي بسيار مشهور و محبوب مشغول كار بودند كه امسال هر كدام به دلايلي خانه‌نشين شده‌اند. سال گذشته تصاوير آشتي دايي و كريمي در حاشيه بازي سايپا و سپيدرود بسياري را به وجد آورد، اما كمتر كسي تصور مي‌كرد بعد از اين آشتي سخت به دست آمده، انزواي دو اسطوره پرسپوليس باعث دوري آنها از هم و البته از فوتبال شود.  موضوع بر سر كيفيت افراد نيست. بين كساني كه نام‌شان را برديم، مثلا عادل فردوسي‌پور و فغاني كيفيت ممتاز و ثابت‌شده‌اي داشتند، اما بدون تعارف در مورد توانايي‌هاي فني دايي و كريمي در دنياي مربيگري، كم‌وبيش ترديدهايي وجود داشت.

با همه اين فراز و نشيب‌ها اما تمام اين آدم‌ها به سفره ليگ برتر رنگ و لعاب مي‌دادند و بدون ترديد جاي خالي‌شان حس خواهد شد. حالا هم فغاني مي‌رود؛ كسي كه آوازه بين‌المللي داشت و هر بار به راحتي مي‌شد قضاوت يكي از داربي‌هاي تهران را به او سپرد، اما ترجيح داد جاي ديگري را براي زندگي انتخاب كند. فراموش نکنیم برانکو و شفر هم رفته‌اند که به هر حال چهره‌های جذابی برای رسانه‌ها بودند. به این فکر کنید که برخی مسابقات لیگ امسال را در بهترین حالت با سوت موعود بنیادی‌فر و گزارش عباس قانع دنبال خواهیم کرد! «دریغ از دیروز» شعار هر روز ماست.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها