مدیریت با ادعای هواداری
10556
چهارصد سال هم کافی نیست آقای فتحی!
16 شهريور 1398
269
ایرانی
همه پرسپولیسی‌ها می‌دانند بیرانوند اولش استقلالی بوده، اما الان از اینکه او با مهارتش به این تیم کمک می‌کند خوشحال هستند.

روزنامه گل- امیرحسین فتحی که این روزها به شدت از سوی هواداران تیمش زیر فشار قرار دارد، در برنامه فوتبال برتر مدعی شد چهل سال است از استقلال هواداری می‌کند. قرار بود این ادعا برای مدیرعامل آبی‌ها معجزه کند و او را از زیر فشار بیرون بیاورد، اما موضوع برعکس شد و گزک دست پرسپولیسی‌ها داد. فتحی سال 73 و هنگام قلع‌وقمع پرسپولیسی‌ها به خاطر اتفاقات داربی 30 دی عضو کمیه انضباطی بود و اعتراف خودش مبنی بر اینکه در آن زمان نیز هوادار استقلال بوده، آتو دست قرمزها داد. به این ترتیب مجتبی محرمی که خودش در آن ماجرا سه سال محروم شد، جرقه اعتراضاتی را زد که هنوز هم ادامه دارد. اصل موضوع این بحث اما چیز دیگری است؛ اینکه آیا کارنامه چهل سال هواداری از یک تیم، برای به دست گرفتن مدیریت آن باشگاه کافی است؟ یعنی هر کسی چهل سال هوادار استقلال بوده و حتی مناصبی در ارتباط با فوتبال هم داشته، می‌تواند برای مدیرعاملی آبی‌ها نامزد شود؟ پس کیفیت و توانایی چه می‌شود؟

جالب است که برخی هواداران استقلال در همین چند روز از حضور احتمالی سعید آذری در تیم محبوب‌شان حمایت کردند. آذری نه‌تنها استقلالی نیست و حتی هرگز تظاهر به این کار هم نکرده، بلکه سابقه مفصلی در اظهارنظر علیه سرخابی‌های پایتخت دارد و همین چند ماه پیش هم دنبال حکم جلب خود فتحی می‌گشت! با اوج گرفتن شایعه حضور آذری در استقلال نیز او حرفی از علاقه‌اش به این تیم نزد و با اشاره به پیراهن ذوب‌آهن می‌گفت: «سبز سبزم، ریشه دارم.» گروهی از هواداران استقلال اما حاضر بودند همین آدم را به ساختمان باشگاه برسانند، چون درست یا غلط تصور می‌کردند او مدیر خوبی است و بهتر از فتحی می‌تواند امور تیم را اداره کند. این موضوع حتی در مورد بازیکنان هم صدق می‌کند. همه پرسپولیسی‌ها می‌دانند بیرانوند اولش استقلالی بوده، اما الان از اینکه او با مهارتش به این تیم کمک می‌کند خوشحال هستند. استقلالی‌ها هم در جریان گرایش مجید حسینی یا اللهیار صیادمنش به پرسپولیس بودند، اما از حضور این جوانان توانا در تیم‌شان استقبال کردند. البته که تلفیق علاقه قلبی و مهارت فنی بسیار بهتر است، اما در غیر این صورت اولویت با کارآمدی و توانایی خواهد بود.

چهل سال که هیچ، حتی چهارصد سال سابقه هواداری هم کافی نیست برای اینکه یک نفر پستی مهم را در تیم مورد علاقه‌اش اشغال کند. طول مدت مدیریت فتحی در استقلال با کمبودها و کاستی‌های فراوانی همراه بوده. جالب است که امروز یکی مثل علی خطیر به کارشکنی علیه باشگاه متهم می‌شود، اما مگر غیر از این است که خطیر را هم خود فتحی به استقلال آورد و داستان‌هایی را شروع کرد که از زمان شفر تا الان ادامه دارد؟ نه آقای فتحی؛ استدلال شما برای اینکه مدیر استقلال باقی بمانید، قانع‌کننده نیست. در عمل باید نشان بدهید که به کار این تیم می‌آیید، وگرنه میلیون‌ها نفر دیگر در این مملکت بیشتر از شما استقلال را دوست دارند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها