قرعه خوبی برای استقلال درآمده است
10112
امیرآبادی: تاریخ دربی به جذابیت آن اضافه می‌کند
01 شهريور 1398
126
ایرانی
مهدی امیرآبادی کاپیتان سابق استقلال معتقد است که دلخوری‌هایی که بین باشگاه و استراماچونی به وجود آمده باید هرچه زودتر برطرف شود تا آبی‌ها از این مسئله ضربه نخورند.

روزنامه گل - او تاریخ دربی را هم مناسب ندانسته و معتقد بود که ای کاش دربی در هفته‌های میانی لیگ برگزار می‌شد.


شرایط استقلال را پیش از شروع لیگ چطور ارزیابی می‌کنید؟


شرایط استقلال بد نیست. آن‌ها اردو و بازی‌های تدارکاتی خوبی را برگزار کردند و فکر می‌کنم پیش از شروع لیگ به یک هماهنگی خوب دست یافتند. فکر می‌کنم آن‌ها پیش از شروع لیگ شرایط خوبی داشته باشند.


جدایی بازیکنان به استقلال ضربه نخواهد زد؟


تغییرات زیاد در هر تیمی مضر است به‌خصوص در تیم‌های بزرگ که هوادار زیاد دارند و انتظارات از آن‌ها بالا است. من فکر می‌کنم یکی از دغدغه‌های کادرفنی و شخص استراماچونی همین است. او اگر بتواند تیمش را ازلحاظ هماهنگی به شرایط ایده‌آل برساند می‌تواند به موفقیت برسد.


حضور بازیکنان جدید چقدر تأثیرگذار است؟


بازیکنان جدید باید بدانند که به چه تیم بزرگی آمده‌اند. آن‌ها اگر بتوانند خودشان را با شرایط کاری استقلال وفق دهند این تیم می‌تواند به موفقیت برسد. البته تا جایی که من می‌بینم و می‌شنوم بازیکنان جدید استقلال در بازی‌های دوستانه این تیم عملکرد خوبی داشتند و حتی موفق به گلزنی هم شده‌اند. امیدوارم آن‌ها در استقلال موفق باشند.


این روزها شایعه دلخوری استراماچونی از باشگاه شنیده می‌شود. در این رابطه چه نظری دارید؟


این اتفاقات به ضرر استقلال است زیرا تمرکز تیم و سرمربی را به هم می‌ریزد. آن‌هم به فاصله یک هفته مانده به شروع بازی‌ها. البته این را هم بگویم که استراماچونی زمانی که به ایران آمده قطعاً روی آن مطالعه کرده و شرایط استقلال و امکاناتش را می‌دانسته پس دیگر دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد. باشگاه باید هرچه زودتر این دلخوری‌ها و ناراحتی‌ها را برطرف سازد.


قرعه استقلال در لیگ را چطور می‌بینید؟


قرعه نسبتاً خوبی برای استقلال درآمده است. آن‌ها در سه هفته اول با تیم‌هایی بازی دارند که فصل گذشته در میانه‌های جدول بوده‌اند و شانس پیروزی استقلال بیشتر است و آن‌ها می‌توانند باروحیه خوب لیگ را شروع کرده و حتی به استقبال دربی بروند.


خیلی‌ها می‌گویند تاریخ برگزاری دربی مناسب نیست.


معمولاً دربی در ایران بین هفته‌های هفتم و هشتم برگزار می‌شد ولی امسال شرایط طوری رقم خورده که این دو تیم خیلی زود با یکدیگر بازی دارند. با توجه به اینکه مربی هر دو تیم تغییر کرده و هیچ‌یک به افکار دیگری شناخت ندارد، این مسئله می‌تواند به جذابیت بازی اضافه کند.

حسن بابازاده


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها