بعضی بازیکنان باید 3 سال قبل از استقلال می‌رفتند اما
10109
بائو: ماندند و پولشان را هم گرفتند و اسطوره هم شدند
01 شهريور 1398
149
ایرانی
میثم بائو در گفتگو با گل می گوید موافق حضور بانوان در استادیوم‌ها هستم اما باید فرهنگ‌سازی شود.

روزناامه گل - میثم بائو هافبک سابق استقلال معتقد است استراماچونی مربی خوب و باانگیزه‌ای ‌است و به لحاظ فنی هم سطح بالا است به شرطی که بتواند در تیم به‌خوبی مدیریت کند چراکه در استقلال و پرسپولیس مدیریت قوی حرف اول را می‌زند تا به موفقیت رسید و اگر مدیریت ضعیف باشد هرچقدر هم که ستاره در تیم باشد فایده‌ای ‌ندارد و نمی‌شود نتیجه گرفت.


در مورد تأخیر در شروع لیگ برتر چه نظری دارید؟


به نظرم این تأخیر برای تیم‌هایی که کارشان را دیر شروع کردند خوب بود و به نفع آن‌ها شد اما آن‌هایی که تمریناتشان را زود و به‌موقع شروع کردند لطمه خوردند چراکه آن‌ها برنامه‌ریزی کرده بودند و تا الان مرتب برنامه‌های خودشان را عوض کرده‌اند . این کارها خوب نیست و هیچ جای دنیا هم‌چنین اتفاقاتی نمی‌افتد. نمی‌دانم چرا بعدازاین همه‌سال تصمیم گرفته‌اند استادیوم‌ها را تجهیز کنند و اصلاً چرا از روز اول استادیوم‌ها را درست نمی‌سازند که دچار این معضلات نشوند.


تأخیر در شروع لیگ باعث فشردگی بیش‌ازحد بازی‌ها در طول فصل نمی‌شود؟


هم باعث فشردگی و هم باعث مصدومیت بیش‌ازحد می‌شود. تیمی که 2 ماه قبل بدن‌سازی کرده باید تا الان 5 تا بازی می‌کرده اما تازه لیگ قرار است شروع شود. مصدومیت در طول بازی‌ها بالا می‌رود چون در ایران از نوجوانی بدن‌سازی ریشه‌ای ‌و حرفه‌ای ‌نیست و در طول لیگ این فشردگی باعث مصدومیت می‌شود. بازیکنان ما توان ندارند که هر 4 روز بازی کنند و ما هم در اوج فوتبالمان این‌طوری بودیم و هر وقت در لیگ، جام حذفی و آسیا به‌صورت هم‌زمان بودیم بدن‌ها جواب نمی‌داد و دچار مشکل می‌شدیم.


کار استراماچونی در استقلال را در این مدت چطور دیدی؟


اگر بگذارند کار کند مربی بدی نیست. خیلی باانگیزه است و شنیده‌ام که به لحاظ فنی هم خوب است و باید ببینیم چطور مدیریت می‌کند چون در استقلال و پرسپولیس باید مدیریت خیلی بالایی داشته باشی تا بتوانی موفق شوی. استراماچونی باید طوری برخورد کند که بازیکن نسبت به تیم قبلی‌اش دو کیلومتر بیشتر بدود. من این تجربه رادارم و هرسال که بالای 10 کیلومتر در هر بازی دویدیم قهرمان شدیم و هر وقت هم بچه‌ها کار خودشان را کردند و کمتر دویدند ناکام ماندیم.


قرعه استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟


قرعه خیلی تأثیرگذار نیست و به نظر من اگر اول فصل حریفان قوی باشند خیلی بهتر است تا اینکه با تیم‌های تازه صعود کرده و ناشناس بازی کنید. اوایل لیگ بازیکنان بی‌خیال‌تر هستند و تا هماهنگ شوند زمان می‌برد و اگر اول فصل به تیم‌های قوی بخورند بهتر است.


چه تصوری از بازی استقلال با ماشین‌سازی در تبریز دارید؟


ماشین‌سازی با رسول خطیبی تحول زیادی داشته و یک مقدار ناشناخته است و نمی‌شود از الان پیش‌بینی کرد. به نظرم استقلال دربازی‌های تدارکاتی هجومی و منسجم کارکرد هرچند که دیدارهای تدارکاتی خیلی ملاک نیست.


استقلال نسبت به فصل قبل خیلی تغییر داشته، این تغییرات مشکل‌ساز نمی‌شود؟


به نظرم استقلال باید تغییر می‌کرد چون سابقه نداشت که استقلال 5 سال جام نیاورد و ترکیب تیم تغییر نکند. وقتی تیم جام نمی‌گیرد یعنی بازیکنان خوب نبوده و کار آیی نداشته‌اند . استقلال به تغییر نیاز داشت چون تیمی که در 5 سال با سه تا مربی نمی‌تواند جام بگیرد یعنی بازیکنانش کار آیی نداشته‌اند چون همه مربیان که بد نیستند پس مشکل از بازیکنان است. خیلی از بازیکنان استقلال باید 3 سال قبل می‌رفتند اما به خاطر تغییرات مدیریتی ماندند و پولشان را هم گرفتند و اسطوره هم شدند.


استقلال امسال می‌تواند قهرمان شود؟


اگر خوب مدیریت شود، می‌تواند چون ازنظر فنی چیزی کم ندارد و بازیکنان خوبی دارد و باید ببینیم استراماچونی چطور مدیریت می‌کند. در استقلال و پرسپولیس فقط باید مدیریت خوب باشد و کلاً در فوتبال ایران مدیریت حرف اول را می‌زند.


غیر از استقلال کدام تیم‌ها را مدعی قهرمانی می‌دانید؟


سپاهان، تراکتور و پرسپولیس مدعی هستند و شهر خودرو هم می‌تواند در حد مدعی ظاهر شود. شهر خودرو بازیکنانش را از دست داد و اگر آن‌ها را حفظ می‌کرد و 2-3 تا بازیکن هم اضافه می‌کرد مدعی بود اما به نظرم ازنظر مهره‌ای ‌یک مقدار ضعیف شده است.


در مورد حضور بانوان در استادیوم‌ها که فیفا روی آن تأکید دارد چه نظری دارید؟


به نظر من اول باید فرهنگ‌سازی شود. در ایران می‌گویند خانم‌ها گناه دارند و باید به استادیوم بیایند. ما هم همین عقیده را داریم اما با کدام فرهنگ‌سازی خانم‌ها بیایند؟ استادیوم‌های ما اصلاً امنیت ندارد و فحش‌های رکیک و زشت می‌دهند. باید کم‌کم فرهنگ‌سازی کنیم و خانم‌ها بیایند چون شور و هیجان و درآمدزایی بیشتر می‌شود.


پس موافق حضور بانوان در استادیوم‌ها هستید؟


بله موافقم اما نه اینکه همین فردا درهای استادیوم‌ها را باز کنیم و خانم‌ها و آقایان بیایند. این مسئله 40 سال در کشور ما نبوده و اگر یک‌شبه بخواهد جا بیفتد دچار هزارتا مشکل می‌شود. شاید در یک سری استادیوم‌ها جواب بدهد اما واقعاً بعضی جاها جواب نمی‌دهد و مشکل‌ساز می‌شود. به‌هرحال خانم‌ها بیایند جو استادیوم‌ها بهتر می‌شود و مردم بیشتر رعایت می‌کنند اما این مسئله نیاز به زمان دارد. در کل خانواده‌ها بیایند شرایط خیلی بهتر می‌شود و تنش‌ها کمتر خواهد شد.
 

مهدی نوری


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها